Posiadacze małych albo niewymiarowych pomieszczeń z całą pewnością docenią rozwiązania, które proponowane są przez firmy stolarskie. Mowa oczywiście o meblach na wymiar, które stanowią doskonałą ozdobę pomieszczeń w domu: kuchni, salonu, sypialni, korytarza, pokoju dziecka. Proponowane rozwiązania mają wiele zalet, ale także niemało wad. Sprawdź, czy warto postawić na wyposażenie, które będzie niczym szyte na miarę dla Twojego mieszkania.

Kupujesz meble na wymiar? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Chociaż posiadanie wyposażenia, które jest zaprojektowane z myślą o Twoim domu to wygoda, to jednak przed przystąpieniem do zawarcia transakcji, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę. Kupowanie w ciemno mebli na wymiar od firmy niesprawdzonej może przynieść więcej szkody niż pożytku. Najpierw dowiedz się więcej o wykonawcy, z którym przystąpisz do współpracy. Pozostałe kroki, które warto podjąć to:

 • sprawdź opinie o firmie, przejrzyj dotychczasowe realizacje, a nawet zasięgnij porady u Klientów, którzy skorzystali z oferowanych usług danego przedsiębiorcy,
 • zastanów się, jak chcesz, aby wszystko się prezentowało, czego szczególnie potrzebujesz, a także jakie chciałbyś mieć systemy i funkcjonalności zaimplementowane w przyszłych meblach na wymiar,
 • nie odstępuj wykonawcy ani na krok, kiedy będzie mierzył pomieszczenia w Twoim domu i dokonywał wyceny. Kontrola jest istotnym elementem współpracy,
 • precyzyjnie ustal warunki umowy, a także projektu, tak aby później nie było wątpliwości, co do oceny poprawności wykonania danego zamówienia – pamiętaj, że dobrze przygotowana umowa oraz pisemnie zatwierdzone projekty zabezpieczają interesy zarówno Twoje, jak i wykonawcy.

 

Odkryj zalety mebli na wymiar w Lober

Posiadanie wyposażenia zaprojektowanego pod wielkość i układ pomieszczeń Twojego domu wiąże się z wieloma zaletami. Największą z nich jest komfort. Szafy, garderoby, regały, komody dopasowane do Twoich wnętrz sprawiają, że o wiele lepiej się funkcjonuje. To jednak nie jedyna zaleta, z jaką wiąże się posiadanie wyposażenia proponowanego przez firmę Lober.

 • Więcej miejsca do przechowywania przedmiotów

  Oczywistym jest, że decydując się na zakup mebli na wymiar staramy się uzyskać jak największą przestrzeń do przechowywania przedmiotów. Ma to szczególnie duże znaczenie w małych mieszkaniach w blokach. W przygotowane szafy, komody czy regały możemy z powodzeniem schować wszystkie swoje ubrania, a tym samym ładnie je posegregować.

 • Przestrzeń wykorzystana w 100%

  Zapomnij o drobnych przerwach między szafkami. Wybierając meble na wymiar wykorzystujesz przestrzeń w swoim domu w 100%. Może wydać się to nieprawdopodobne, ale takie drobne przerwy mogą wpłynąć w dużym stopniu na to, ile przedmiotów przechowasz w szafie. Decydując się na meble na wymiar zyskujesz o wiele więcej cennego miejsca!

 • Solidne materiały

  Uczciwy przedsiębiorca zaproponuje wykorzystanie solidnych materiałów, dzięki którym zakupione wyposażenie przetrwa o wiele dłużej w doskonałym stanie. Szafy, komody, regały i pozostałe elementy będą cieszyły się wysokimi walorami estetycznymi przez wiele lat.

 

Wady mebli na wymiar

Zakup tego rodzaju wyposażenia wiąże się z nieco wyższym kosztem, co jest dość oczywiste biorąc pod uwagę, że oferowane są: wysokiej jakości materiały, spersonalizowany projekt, a także lepsze i trwalsze rozwiązania. Za nieocenioną wygodę zapłacisz nieco więcej, co i tak w ostatecznym rozrachunku wychodzi na plus dla Ciebie!

Wadą okazuje się także nieco dłuższy czas oczekiwania na wyposażenie mebli na wymiar w porównaniu do ich gotowych wersji. Wynika to przede wszystkim z tego, że trzeba sprowadzić odpowiednie materiały, przygotować projekt, zdjąć pomiary, wprowadzić poprawki na projekt, tak aby w pełni odpowiadał klientowi, a ostatecznie zbudować i dokonać ich montażu. Gotowe wyposażenie jedynie trzeba przetransportować do domu i postawić w wybranym miejscu.

Możesz zapomnieć o przemeblowaniach, co jest zarówno wadą, jak i zaletą mebli na wymiar. Przestawianie szaf czy komód nie ma sensu (a nierzadko jest to całkowicie niemożliwe ze względu na stały charakter wyposażenia). Są one w końcu tworzone typowo pod wskazane miejsce w domu, z którego były ściągane odpowiednie wymiary.