Niemałym wyzwaniem okazać się może urządzenie pokoju nastolatka. Młodzież w tym wieku ma już własne zdanie, poglądy, a także indywidualny styl, czasami zupełnie różny od rodziców. Nic w tym dziwnego, w końcu obraca się w zupełnie innych kręgach oraz interesuje się zupełnie innymi rzeczami niż dorośli. Pokój młodzieżowy powinien więc być nie tylko funkcjonalny, ale swoim designem odpowiadać upodobaniom jego mieszkańca. Ustalając dobór mebli na wymiar, warto więc przedyskutować sprawę z nastolatkiem. Dzięki temu jego pokój będzie dla niego prawdziwym azylem.

Design szaf na wymiar i pozostałego wyposażenia

Wybierając meble, powinny być one dopasowane do reszty aranżacji pokoju młodzieżowego, decyzję co do designu warto pozostawić swojemu dziecku, które z całą pewnością zaskoczy Cię kreatywnym podejściem w urządzeniu własnego azylu. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie mebli na wymiar, musisz pamiętać, że pokój nastolatka jest… jego, nie Twój. To on spędza w nim większość czasu, uczy się tam, śpi, przyjmuje kolegów, koleżanki czy swoich pierwszych partnerów lub partnerki. A więc to zdanie nastolatka powinno być brane pod uwagę pierwszorzędnie podczas podejmowania decyzji o tym, co ma być w jego pokoju.

Sprawdzone rozwiązania do pokoju młodzieżowego

Wybierając meble na wymiar na pewno pierwszym, co sprawdzi się w pokoju nastolatka to pojemna szafa z przesuwnymi drzwiami. W niej z powodzeniem zmieszczą się ubrania i innego rodzaju drobniejsze przedmioty. Dzięki temu nastolatkowi łatwiej będzie utrzymać porządek w swoim pokoju. Co więcej, fronty drzwi przesuwnych mogą być oryginalnie ozdobione, na przykład przedstawiać interesujące grafiki, które wpisują się w zainteresowania Twojego prawie dorosłego dziecka.

Fronty drzwi przesuwnych można z łatwością wymienić, kiedy tylko upodobania nastolatka się zmienią! Jest to też o wiele tańsze rozwiązanie niż wymiana całej szafy na wymiar. Można także zastanowić się nad zakupem specjalnych naklejek, które łatwo jest ściągnąć z frontu szafy, a także nie kosztują tak dużo. Ozdobienie pokoju za ich pomocą jest łatwe, poradzi sobie z tym samodzielnie każdy nastolatek.

Wielofunkcyjne łóżko – zapewnij swojemu dziecku wygodę

Pokój nastolatka to specyficzne pomieszczenie, łączy w sobie ono funkcję sypialni i salonu dla Twojego dziecka. Warto więc postawić na wygodne, wielofunkcyjne łózko. Jest to praktycznie centrum pokoju każdego nastolatka. Służy ono nie tylko do snu w nocy, ale też popołudniowego relaksu, na przykład podczas oglądania ulubionego filmu, czytania książki czy słuchania muzyki. W jego wyborze istotna jest konstrukcja oraz materac, które pozwolą na zapewnienie dziecku odpowiedniej pozycji podczas leżenia.

W tym miejscu warto wspomnieć, że łóżko powinno być nie tylko komfortowe, ale też zapewnić zdrową pozycję podczas snu dla intensywnie rozwijającego się ciała nastolatka. W końcu spędza się na nim przynajmniej codziennie po 8 godzin, a więc ma ono istotny wpływ na postawę młodej osoby.

Dopasowane do nauki i gry biurko

Jednym z nie mniej ważnych elementów wyposażenia w pokoju nastolatka jest biurko, trzeba pamiętać o jego odpowiednim dopasowaniu do reszty pomieszczenia zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności. Dobrze, aby wyposażone było w szafki i półki, na których nastolatek będzie mógł trzymać materiały z lekcji, zeszyty, książki i przybory takie jak długopisy i ołówki. Warto zainwestować w duży blat, o ile pozwala na to wielkość pokoju, tak aby można było się na nim rozłożyć z książkami i zeszytami. Na dużym blacie może się zmieścić także laptop oraz podstawowa drukarka, która w dobie rozwijającej się technologii jest niemalże niezbędnym sprzętem w domu.

Lober – meble na wymiar dla Twojego nastolatka

Nie masz pomysłu, jak urządzić wyposażenie w pokoju swojego dziecka? W takim razie skorzystaj z pomocy doradców producenta mebli na wymiar Lober. Mając doświadczenie w tworzeniu szaf, garderób, komód i innych elementów do różnych pomieszczeń, doskonale wiemy, jakie rozwiązania będą pasowały do potrzeb nastolatka, a jednocześnie jego gustów. Przy tym z całą pewnością spodobają się i Tobie!