Wchodząc do domu czy zapraszając gości, pierwszym pomieszczeniem, jakie widzimy jest przedpokój, korytarz lub pokój wejściowy. Bez względu na swój kształt oraz wielkość, zazwyczaj pełni tę samą funkcję. Jest swoistą wizytówką całego domu i mieszkania, a jednocześnie pozwala na przechowywanie rzeczy, które musimy mieć pod ręką, szykując się do wyjścia. Właśnie dlatego tak ważne jest zadbanie o to, aby przedpokój był pokojem jednocześnie użytecznym, komfortowym, a zarazem ładnie urządzonym. W jego aranżacji, poza kolorami ścian i innymi dekoracyjnymi elementami, istotny okazuje się wybór dobrego wyposażenia meblowego.

Do czego służy nam przedpokój w domu i mieszkaniu?

Pytanie może wydać się nieco banalne, jednakże dokładne przemyślenie funkcji, jakie powinien spełniać pokój wejściowy, pozwala na dobranie jego wyposażenia tak, aby było to pomieszczenie użyteczne. Przedpokój pełni przede wszystkim rolę komunikacyjną, jego działanie polega na łączeniu różnych pokojów domu, a także rozgranicza i dokonuje gradacji przestrzeni prywatnej. Jest to również pomieszczenie, które widzimy jako pierwsze po wejściu do domu lub mieszkania.

Co ciekawe, przedpokój może być czasami łączony z innymi pomieszczeniami w domu. Może stanowić na przykład integralną część kuchni lub salonu. Jest to rozwiązanie zwykle stosowane w budynkach lub obiektach o nieco mniejszym metrażu. Bez względu na wszystko, warto jednak w pomieszczeniu tego typu zainwestować w odpowiednie wyposażenie meblowe. Jakiego rodzaju ma ono być? W jakie technologie i funkcje warto wyposażyć szafy lub komody, które stawiamy w pokoju wejściowym?

Meble na zamówienie – szafy i komody do przedpokoju

W pokoju czy korytarzu wejściowym powinno znaleźć się miejsce na przechowywanie ubrań wierzchnich, takich jak kurtki zimowe czy przejściowe, na buty, a także akcesoria takie, jak na przykład parasole. Dlatego też w pomieszczeniach tego typu bardzo często można zobaczyć szafy, a także komody. Nie brak także specjalnych wieszaków, które służą do odłożenia kurtek i bluz, z których najczęściej korzystamy, wybierając się na zewnątrz.

Szafy na zamówienie do przedpokojów mogą służyć do przechowywania ubrań przez cały rok, na przykład latem można w nich trzymać ubrania sezonowe na zimę. Podobnie sprawa ma się z butami, które można przechowywać w specjalnie zaprojektowanych na to szafkach na zamówienie czy komodach wykonanych specjalnie pod wymiar przedpokoju. Komody i szafki tego typu mogą służyć, jednakże nie tylko do przechowywania przedmiotów w ich wnętrzu.

Blat na dekoracje – górna część szafek i komód na wymiar

Szafki oraz komody sięgają najczęściej nam do biodra, mogą być nieco wyższe. Ich górna część może służyć więc za blat do trzymania na niej różnego rodzaju przedmiotów, jak na przykład portfele (warto, jednakże przy tym pamiętać, żeby zamykać drzwi domu na klucz!). Na blatach można postawić także różnego rodzaju dekoracje, które budują charakter mieszkania. Innymi słowy, jest to dodatkowa przestrzeń na wszystkie przedmioty podręczne, które warto wziąć ze sobą, wychodząc z domu!

Wieszaki na klucze

Zamawiając wyposażenie meblowe do pokoju wejściowego, warto pamiętać także o miejscu, w którym powiesimy klucze, na przykład do domu, samochodu czy piwnicy. Takie specjalne wieszaki można kupić osobno i przytwierdzić do ściany lub po prostu zamówić tę funkcjonalność w firmie, u której zamawiamy wyposażenie do przedpokoju. Planując funkcje oraz technologie, jakie będą zastosowane w wybranych meblach, warto wziąć pod uwagę poręczność i użyteczność! Nie zapominajmy przy tym też o estetycznym wyglądzie wyposażenia.

Meble na zamówienie – uniwersalne wyposażenie każdego pokoju wejściowe

Zastanawiasz się, dlaczego meble na zamówienie do pokoju wejściowego są uniwersalne? Przede wszystkim dlatego, że łączą w sobie funkcje dekoracyjną oraz użyteczną! Wybierz meble, które będą ładnie się prezentować i dobrze komponować z całością aranżacji przedpokoju. Nie zapominaj przy tym, że wyposażenie powinno także być użyteczne oraz poprawiać komfort życia w domu i mieszkaniu.