„Biel i higiena czy zieleń i natura?” Trendy w dekoracji wnętrz na rok 2021

Eksperci sugerują dwa kierunki. Obydwa opierają się na wyraźnie widocznym wzroście poziomu dbałości o higienę, który możemy zaobserwować w ostatnich miesiącach. Jedni twierdzą, że zainteresowanie higieną będzie jeszcze silniej eksponowane również w elementach wystroju wnętrz. Drudzy natomiast zadają pytanie czy ograniczenie podróżowania nie pchnie nas w kierunku podkreślania elementów związanych z łonem natury.

 

Meble higieniczne – prostota i biel

Mówiąc o pierwszej możliwości, na pierwszy plan wysuwają się meble białe. Popularne stanie się to, co jest proste, na czym od razu widać zabrudzenia. Zwolennicy takiego trendu twierdzą, że rośnie nasza potrzeba czystego otoczenia. Chcą mebli, na których brud będzie łatwo dostrzegalny i w efekcie łatwy do usunięcia.

 

Dodatkowy atut?

Meble białe (np. kuchnia) to klasyka klasyki, jest prosta, a jednocześnie ponadczasowa. Czy jest ktoś kto przynajmniej raz skrycie o niej nie marzył? Biel pasuje dosłownie do wszystkiego. Dzięki temu na jej bazie można zbudować ulubiony styl. Najbardziej znane i popularne są nowoczesne białe kuchnie, ale świetnie wypadną też w stylu prowansalskim, skandynawskim, francuskim, a nawet glamour. Biel optycznie powiększy i rozjaśni każde wnętrze, doskonale pasując do reszty mieszkania lub domu. A kiedy się znudzi – wystarczą inne dodatki, żeby uzyskać nową aranżację.

 

Opcja druga – natura, zieleń, drewno

Druga możliwość opiera się na tęsknocie za podróżami, za naturą. Będziemy sięgać po kolory, które przyniosą jej odrobinę do naszych domów. Na popularności zyska zieleń, która odpręża i relaksuje. Oprócz popularnej zieleni butelkowej, pojawiają się inne tonacje, takie jak khaki, neo mint, terrarium moss czy pepper stem. Odcienie te dobrze prezentują się na meblach, ale też na płytkach czy ścianach pokrytych farbą. Drewniane meble, naturalne dekoracje, kwieciste tekstylia i rośliny sprawiają, że nawet w środku miasta możemy poczuć się jak na łonie natury. Chcąc stworzyć wnętrze bliskie naturze, nie może zabraknąć w nim mebli i dodatków wykonanych z naturalnych materiałów np. drewna i kamienia. Akcent przyrodniczy w naszym wnętrzu jest namiastką relaksu na łonie natury.

Który z tych kierunków jest bliższy twojemu sercu i potrafisz go dostrzec oczami wyobraźni w swoim lokum? Jakby nie było – warto pamiętać, że w obydwu przypadkach twoje oczekiwania najbardziej precyzyjnie wypełnią meble na wymiar. Masz wątpliwości odnośnie projektu? Nie wiesz, ile będzie kosztowała realizacja? Napisz do nas w prywatnej wiadomości lub w komentarzu. Wycenę i podpowiedzi przeprowadzimy bezkosztowo. Warto się pośpieszyć, bo terminy mamy coraz dalsze 😉