To jedne z najlepszych środków, jeżeli chcemy, aby nasze meble nie tylko elegancko prezentowały się we wnętrzach, ale też były zdecydowanie bardziej wytrzymałe i odporne na cały szereg negatywnych czynników. Błyszczące i matowe powłoki lakiernicze do wyrobów stolarskich mają wiele właściwości istotnych z punktu widzenia użytkownika. Omówimy je w dzisiejszym artykule, przyjrzymy się także ich wadom.

Do czego stosuje się powłoki lakiernicze?

Gama ich zastosowań jest niezwykle szeroka. W łazienkach i kuchniach wykorzystuje się je do zabezpieczania frontów szafek przed wilgocią, stanowią również dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Podczas gdy w kuchni ogromną popularnością cieszą się wykończenia frontów na wysoki połysk lub matowe, w łazience zdecydowanie lepiej prezentują się powierzchnie meblowe z efektem półmatu lub półpołysku, na których mniej widoczne są wszelkie zaparowania. Oprócz wysokich walorów dekoracyjnych, wyposażenie zabezpieczone nowoczesnymi powłokami lakierniczymi jest także niezwykle komfortowe w użytkowaniu: łatwiej utrzymać je na co dzień w czystości, powierzchnia się nie ściera i wykazuje lepszą odporność na zarysowania.

Przy produkcji mebli do salonu, sypialni, przedpokoju lub pokoju dziecięcego ich rola jest zgoła inna – preparaty mają przede wszystkim podkreślać naturalny wygląd drewna. Pozwalają wydobyć m.in. całe piękno rysunku słojów, co docenią zarówno miłośnicy klasycznych, jak i nowoczesnych stylów aranżacji wnętrz.

Najważniejsze wady meblarskich powłok lakierniczych

Przeciwnicy tego typu rozwiązań zwracają uwagę na fakt, że w warunkach domowych stosunkowo trudno przeprowadzić prace naprawcze. Jeżeli bowiem uszkodzimy już powłokę lakierniczą, z reguły trzeba ją kompletnie zedrzeć z mebla i wykonać od nowa.

Nie wszystkim użytkownikom odpowiada również struktura zabezpieczonych w ten sposób stołów, szafek i frontów – drewno traci swoją naturalną chropowatość w dotyku i staje się perfekcyjnie gładkie.

Pomimo wskazanych powyżej właściwości, wykonane na zamówienie meble z trwałymi powłokami lakierniczymi łączą w sobie wszystko, czego oczekują użytkownicy od nowoczesnego wyposażenia wnętrz: atrakcyjny design, a także wysoką wytrzymałość i funkcjonalność. Firma Lober to uznany na rynku warszawski producent, który zrealizuje dla Państwa każdy projekt z idealną precyzją. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i składania zamówień!