Kochamy przebywać w pięknych przestrzeniach. Dlatego też podczas urządzania domu, staramy się jak najlepiej zadbać o projekt jego wnętrza. W zależności od upodobań, przestrzeń w domu czy mieszkaniu może być urządzona w różnych stylach – industrialnym, klasycznym, kolonialnym, skandynawskim czy jeszcze dowolnym innym. W tym artykule przedstawimy kilka pomysłów na to, jak urządzić elegancki salon funkcjonalny, który będzie cieszył oczy, a jednocześnie zapewni komfort mieszkania.

Drewniane meble – podstawa elegancji w salonie

Jeśli chcesz się cieszyć salonem urządzonym elegancko i gustownie, to przede wszystkim postaw na meble wykonane z drewna. Głęboki brąz, a także wyraźnie zarysowane słoje sprawiają, że wyposażenie tego rodzaju nadaje ciepła, a zarazem klasycznego charakteru danej aranżacji. Bardzo dobre połączenie jest drewnianych mebli z prostymi szklanymi elementami, na przykład półeczkami – to z kolei potrafi nadać wyposażeniu lekko nowoczesnego klimatu.

Rozsuwany stolik – elegancja i funkcjonalność w jednym

Jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią w domu, rozsuwany stolik w salonie będzie dobrym pomysłem. Złożony może służyć jako stolik kawowy, z kolei po rozłożeniu jako ława jadalniana, przy której całą rodziną spożywasz posiłki. Jest to element wyposażenia, który doskonale nada pomieszczeniu funkcjonalnego charakteru.

Tekstylia – nadaj ciepła klasycznej elegancji w salonie

Chcąc budować klasyczną elegancję w swoim salonie postaw na bogaty wybór tekstyliów. O ciepły i przytulny klimat w Twoim domu zadbają między innymi takie dodatki, jak dywany, firany, ładne zasłonki czy poduszki. Ba! Dywany dodatkowo nadają funkcjonalności – chronią Twoje stopy przed chłodem podłogi.

Nowoczesność ukryta w elegancji – proste drewniane meble

Wybierając wyposażenie meblowe dla swojego salonu, postaw na proste, geometryczne kształty. Tego rodzaju meble drewniane są uniwersalne, nadają się bowiem idealnie zarówno do wnętrz klasycznie urządzonych, jak i nowocześnie. W każdej z tych aranżacji, nadają przestrzeni elegancji. Ze względu na ich prostą budowę, o wiele łatwiej jest je także dopasować do układu danego rodzaju pomieszczenia.