Okazuje się, że jest to jeden z najbardziej popularnych, ale również wyjątkowo mocnych budulców wykorzystywanych w branży meblarskiej. Nie tylko mogą służyć przez wiele lat przy zachowaniu swoich walorów estetycznych na bardzo długi czas, ale także okazują się być wyjątkowo lekkie, co czyni je wyjątkowo łatwymi w przenoszeniu. Jak ma się jednak sprawa z meblami drewnianymi na wymiar? W tym artykule poznasz kilka cech, które z całą pewnością przekonają Cię, że takie rozwiązanie jest zdecydowanie jedną z najlepszych inwestycji, jaką możesz podjąć.

Wyjątkowa wytrzymałość

Jako jeden z najbardziej uniwersalnych budulców, drewno wykorzystywane w meblach na wymiar okazuje się być wyjątkowo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo odpowiednio zabezpieczone dzięki impregnatom, a także innego rodzaju preparatom może zachować się bez żadnych zarysować na powierzchni przez wiele lat.

Oryginalny design

Meble na wymiar z drewna doskonale komponują się zarówno z klasycznymi, jak i nowoczesnymi aranżacjami wnętrz. Dzięki temu z powodzeniem wykorzystasz je podczas projektowania pomieszczenia w stylu industrialnym czy vintage. Ponadto dzięki temu, że każdy kawałek drewna od siebie się różni, każdy zestaw może mieć inne zabarwienie lub układ słojów. Wybierając ten budulec w swoich meblach na wymiar masz pewność, że nikt nie będzie miał takich samych!

Zdrowie i natura

Wykorzystanie naturalnych materiałów sprawia, że meble na wymiar z drewna wpisują się w ramy zasad ochrony środowiska i doskonale sprawdzają się w domach osób, które cenią sobie ekologiczne podejście do życia. Ponadto również skorzystają z jego właściwości osoby praktyczne – dzięki antystatyczności, powierzchnie nie przyciągają kurzu, a co za tym idzie nie trzeba tak często ich sprzątać. Ma to również ogromne znaczenie dla alergików.

Uniwersalne łączenie

W przypadku mebli na wymiar z drewna nie ma czegoś takiego, jak połączenie nieoczywiste czy abstrakcyjne. Brąz doskonale łączy się z innymi barwami, nawet błękitem i granatem, a ponadto również z różnymi stylami urządzania wnętrz. Wynika to z jego naturalnego pochodzenia, gdzie występuje w przyrodzie z różnymi barwami. W końcu jak wiadomo, wiele aranżacji bazuje na otaczającym nas środowisku.