Nie znosisz nudnych, monotonnie urządzonych mieszkań? A może zamiast designerskich aranżacji wnętrz, bardziej cenisz sobie te, które wywołują w Tobie uczucie spokoju? Niezależnie od własnych upodobań, zdecydowanie warto poznać podstawowe zasady doboru kolorów przy projektowaniu wystroju pomieszczeń. Jeżeli interesuje Cię ten temat, poświęć chwilkę na przeczytanie naszego artykułu!

1. Optyczne poszerzanie wnętrza

Jeżeli dysponujesz stosunkowo niewielkim salonem, możesz zastosować prosty trik, aby czuć się w nim bardziej komfortowo. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednią kolorystykę wnętrza. Wybierz jasne meble, np. fotele i sofę obitą beżową tkaniną, pomaluj ściany na jasny kolor i dodaj do tego spójną z aranżacją stolarkę okienną, a pomieszczenie wyda Ci się nieco większe niż w rzeczywistości. To zabieg, który często stosują profesjonalni projektanci wnętrz, skorzystaj z niego i Ty!

2. Skończ z monotonią – stwórz aranżację opartą na kontrastujących ze sobą kolorach!

Lubisz wystrój wnętrz, który ma w sobie pierwiastek szaleństwa? Ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. Możesz użyć zarówno klasycznego połączenia czerni z bielą, co często praktykuje się choćby w kuchni, ale też w jednym pomieszczeniu zgrać ze sobą meble w pastelowych kolorach oraz ciemny parkiet. Ma to sens, jeżeli zależy Ci na podkreśleniu określonego elementu aranżacji. Nie musisz się jednak ograniczyć wyłącznie do połączeń barw – możesz postawić na kontrastujące ze sobą materiały (drewno i metal itp.), faktury powierzchni, a nawet zestawić ze sobą wyposażenie o różnych kształtach i rozmiarach. Ważne, aby robić to ze smakiem!

3. Harmonijna aranżacja sypialni

Spójna aranżacja, która pozytywnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu. Harmonijny wystrój jest szczególnie pożądany w sypialni – nie lubimy, gdy nas coś rozprasza podczas relaksu. Warto postawić tutaj na monochromatyczną kolorystykę wnętrza. Dobierz meble, dekoracje i tekstylia w swoim ulubionym kolorze, ale w taki sposób, aby poszczególne elementy różniły się między sobą odcieniem. Ściany powinny być tutaj nieco jaśniejsze, tak by to właśnie wyposażenie pokoju wybijało się na pierwszy plan.

Bez względu na Twoje indywidualne preferencje, najlepsze efekty uzyskasz kupując meble na wymiar. Pracownia meblarska Lober chętnie doradzi Ci w ich doborze do konkretnej aranżacji!