Ktoś by pewnie pomyślał, że na aranżację pomieszczeń w domu czy mieszkaniu wpływają jedynie drobne dodatki, kolory ścian czy rodzaje podłóg. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że jednym z istotnych elementów, na które warto zwrócić uwagę są drzwi wewnętrzne. Ich wybór trzeba koniecznie przemyśleć, a zakupu można dokonać na dwa sposoby – iść do sklepu i wybrać gotowe rozwiązanie lub zdecydować się na wybór firmy, która zajmuje się tworzeniem drzwi wewnętrznych na wymiar. Na które z tych dwóch rozwiązań warto się zdecydować? Dowiesz się czytając nasz artykuł.

Gotowe drzwi ze sklepu – czy warto je wybrać?

Rozwiązania, jakie dostępne są w sklepach, warto wybrać wtedy, kiedy zależy nam przede wszystkim na czasie. Wystarczy wejść do sklepu z wyposażeniem dla domu i mieszkania, wybrać najlepiej prezentujący się model i go kupić. Drzwi zakupione w takim miejscu można przewieźć samemu (pod warunkiem posiadania odpowiedniej ilości miejsca w aucie) bądź poprosić ekipę sklepu o dowóz. Nierzadko zakup gotowych drzwi w sklepie jest także tańszy niż wybór rozwiązania na wymiar. Drzwi takie można kupić bez konieczności wychodzenia z domu – istnieje coraz więcej sklepów, które działają przez internet, gdzie można składać zamówienia.

Czy drzwi na wymiar będą lepszym rozwiązaniem?

Jeśli wolisz indywidualne rozwiązania, a także posiadasz raczej niestandardowe otwory na drzwi, warto wybrać modele tworzone na wymiar. Przede wszystkim ich rozmiar dostosowany jest precyzyjnie do otworu we wnętrzu Twojego domu. Co więcej masz także szerokie pole popisu w doborze drewna, z jakiego zostaną one wykonane, a także ozdobników, jakie będą posiadać po założeniu w futrynie. Możesz decydować o każdym elemencie: obiciach metalowych, oszkleniu bądź jego braku, lewostronności czy prawostronności drzwi, wyglądzie klamki i jeszcze wielu innych aspektach.

Na które z tych dwóch rozwiązań się zdecydować?

Jeśli myślisz o drzwiach względnie tanich, a także potrzebujesz ich szybko, zdecyduj się na modele gotowe ze sklepu stacjonarnego lub internetowego. Jeśli jednak możesz przeznaczyć na nie nieco większą kwotę, a także jesteś w stanie zaczekać trochę więcej czasu warto wybrać drzwi robione na wymiar, które zostaną skrojone pod Twoje potrzeby, upodobania i zostaną dopasowane do aranżacji wnętrza.