Decydując się na zakup nowego wyposażenia do domu wielu Klientów zastanawia się, ile będzie kosztował zakup. I chociaż w przypadku sklepów sieciowych sprawa wydaje się jasna, ceny podane są zaraz przy szafach, komodach i garderobach, to jednak inaczej sprawa ma się w przypadku producentów, którzy wykonują meble na wymiar. Stają się one coraz to popularniejszym standardem, który wybierają Klienci zarówno domów jednorodzinnych, jak i małych mieszkań w bloku. Czytając ten artykuł dowiesz się w jaki sposób wycenia się meble na wymiar oraz od czego to zależy.

Od czego zależy cena wyposażenia?

Przede wszystkim koszty, jakie Klienci poniosą decydując się na zakup szaf, garderób, komód oraz pozostałego wyposażenia domowego zależą od materiałów, z których mają one zostać wykonane. W ten sposób na przykład meble na wymiar wykonane z tanich laminatów będą cechowały się względnie niską ceną, z kolei wyjątkowo drogie, ale również solidne, pewne i mocne są te wykonane z drewna. Niemałą popularnością, jak i względnie większymi kosztami cieszą się również szafy, szafki, a także komody wykonane z płyty MDF.

Również dodatki do wyposażenia będą odpowiednio decydowały o ich cenie. Na przykład wysoki połysk będzie cieszył się nie tylko wyższymi walorami estetycznymi, ale również odpowiednio większym kosztem dla Klienta niż gdyby wybierał on matowe lub półmatowe odpowiedniki. Także pozostałe funkcje, jak na przykład ciche domykanie drzwiczek lub nowoczesne prowadnice decydują o wysokiej jakości wykonania produktu, a także odpowiednią do tego cenie.

Cena mebli na wymiar, a województwa

O tym, jak wysokie będą koszty zakupu wyposażenia domowego dopasowanego do wielkości pomieszczeń, będzie również decydować również miejsce zamieszkania, jak i siedziba danej firmy. Na przykład wyższej ceny można się spodziewać w takich województwach, jak wielopolska lub warmińsko-mazurskie i mazowieckie. Innym czynnikiem, który będzie decydował o kosztach, jakie poniesie Klient decydując się na zakup wyposażenia do domu, będzie również poziom konkurencji na rynku w danym regionie. Stąd na względnie atrakcyjne ceny można liczyć tam, gdzie jest wielu producentów konkurujących ze sobą.