Budulec ten od wieków wykorzystuje się do tworzenia różnego rodzaju rzeczy, począwszy od samych domów aż po wyposażenie do nich. Mowa oczywiście o drewnie, które nie tylko prezentuje się doskonale, ale także charakteryzuje się zwykle wytrzymałością na działanie wielu negatywnych czynników, a zarazem zapewnia wysoką wytrzymałość zbudowanych z niego przedmiotów. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na drewniane meble w swoim domu!

1. Elegancki wygląd

Drewniane meble charakteryzują się przede wszystkim wysokimi walorami estetycznymi. Nadają wnętrzu domu – salonowi, sypialni, korytarzowi czy kuchni, eleganckiego wyglądu. Szczególnie dobrze komponują się z klasycznie urządzanymi pomieszczeniami. Brąz drewnianych mebli nadaje pokojom ciepła i przytulności.

2. Naturalne materiały to zdrowie

Stawiając na wyposażenie swojego domu, warto postawić na materiały naturalne, zdrowe dla człowieka. Przy tym, drewno, z jakiego wykonano meble, warto, aby było zabezpieczone za pomocą ekologicznych lakierów i bejc. Ze względu na właściwości antystatyczne, meble drewniane nie przyciągają kurzu, są więc idealne dla alergików.

3. Trwałe materiały

Meble drewniane mają to do siebie, że cechują się wysokim poziomem trwałości. To z kolei przekłada się na ich długą żywotność. Odpowiednio pielęgnowane i używane, na wiele lat zachowają swoje wysokie walory estetyczne, pozostaną tak samo piękne jak w momencie ich zakupu.

4. Uniwersalny styl

Meble drewniane mają to do siebie, że świetnie sprawdzą się w wielu rodzajach aranżacji, zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Co więcej, można je pomalować za pomocą ekologicznych farb, dzięki czemu zyskają zupełnie nowego charakteru, odpowiedniego do planowanego przez Ciebie stylu urządzenia mieszkania lub domu.

5. Oryginalne i unikalne

Ze względu na różnorodny układ słojów, nie spotkasz dwóch identycznych mebli. Każdy kawałek tego budulca różni się od siebie, nawet jeśli jest z tego samego drzewa. Co więcej, naturalnie różnić mogą one się także zabarwieniem. Ponadto meble drewniane, chociaż cechują się spójnością, to jednak można w nich zapomnieć o sztucznej symetrii. To sprawia, że wyposażenie z tego budulca jest ciekawe i oryginalne.